L117DCFRB37P is available for purchase but is not normally stocked.
3M
In Stock: 261
3M
In Stock: 266
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 100
In Stock: 0
In Stock: 226
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L117DCFRB37P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DCFRB37P
DigiKey Part Number
L117DCFRB37P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DCFRB37P
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DCFRB37P Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Nickel Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Grounding Indents, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C