L117DBFRA25S
L117DBFRA25S
L117DBFRA25S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DBFRA25S
DigiKey Part Number
L117DBFRA25S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DBFRA25S
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS IDC
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L117DBFRA25S Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Feed Through, Strain Relief
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C