FCE17C37SA440
FCE17C37SA440
FCE17C37SA440
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
FCE17C37SA440
DigiKey Part Number
FCE17C37SA440-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCE17C37SA440
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
FCE17C37SA440 Models
Packaging
Bulk
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.318" (8.08mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Filter
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C