FCE17B25SC49B
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
FCE17B25SC49B
DigiKey Part Number
FCE17B25SC49B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCE17B25SC49B
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
FCE17B25SC49B Models
Packaging
Box
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Number of Positions
Features
Filter, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C