FCE17A15PC410 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 414
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 34
Datasheet
EDAC Inc.
In Stock: 0
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
FCE17A15PC410
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
FCE17A15PC410
DigiKey Part Number
FCE17A15PC410-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCE17A15PC410
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
FCE17A15PC410 Models
Packaging
Box
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Number of Positions
Features
Board Lock, Filter, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C