17EHD015SAA030 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 0
Datasheet
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
17EHD015SAA030
DigiKey Part Number
17EHD015SAA030-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD015SAA030
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
17EHD015SAA030 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C