17EHD015PAM100
DigiKey Part Number
17EHD015PAM100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD015PAM100
Description
CONN D-SUB HD PLG 15POS SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C