17EBH026PAM110
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
17EBH026PAM110
DigiKey Part Number
17EBH026PAM110-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EBH026PAM110
Description
CONN D-SUB HD PLG 26POS R/A SLDR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
17EBH026PAM110 Models
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A) High Density
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C