LZE-13-200-A-00-10-S
DigiKey Part Number
1817-LZE-13-200-A-00-10-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LZE-13-200-A-00-10-S
Description
LINEAR POSITION SENSOR 8" RANGE,
Output
0V ~ 10V
Linearity
±0.15%
Voltage - Supply
12V ~ 30V
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Linear Range
0 ~ 200.00mm (0 ~ 7.87")