AS4C256M16MD4-062BAN
DigiKey Part Number
1450-AS4C256M16MD4-062BAN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS4C256M16MD4-062BAN
Description
IC DRAM 4GBIT LVSTL 200FBGA
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SDRAM - Mobile LPDDR4 Memory IC 4Gbit LVSTL 1.6 GHz 3.5 ns 200-FBGA (10x14.5)
Category
Memory Interface
LVSTL
Mfr
Clock Frequency
1.6 GHz
Write Cycle Time - Word, Page
18ns
Access Time
3.5 ns
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
1.06V ~ 1.17V, 1.7V ~ 1.95V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TC)