G-410-V2375
DigiKey Part Number
EAR1244-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
G-410-V2375
Description
SCREW GROMMET THERMOPLASTIC BLK
Customer Reference
Detailed Description
Screw Grommet Thermoplastic Black
Category
Mounting Hole Diameter
0.250" (6.35mm) 1/4"
Manufacturer
Aearo Technologies LLC, a 3M company
Head Height
0.230" (5.84mm)
Series
Material
Thermoplastic
Packaging
Bag
Color
Black
Part Status
Obsolete
Base Product Number
Head Diameter
0.377" (9.58mm)