Image for SQF-S25V8-3K8GDVCC is not available
SQF-S25V8-3K8GDVCC
DigiKey Part Number
2084-SQF-S25V8-3K8GDVCC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQF-S25V8-3K8GDVCC
Description
SSD 3.84TB 2.5" TLC SATA III
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (TLC) 3.84TB SATA III 2.5"
Category
Form Factor
2.5"
Manufacturer
Advantech Corporation
Speed - Read
550MB/s
Series
Speed - Write
530MB/s
Packaging
Bulk
Type
SATA III
Part Status
Active
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Memory Size
3.84TB
Size / Dimension
100.00mm x 69.85mm x 7.00mm