AX7DAF1-74.2500T
DigiKey Part Number
535-AX7DAF1-74.2500TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AX7DAF1-74.2500TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AX7DAF1-74.2500TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AX7DAF1-74.2500T
Description
XTAL OSC XO 74.2500MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
74.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 8-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AX7DAF1-74.2500T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
70mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
8-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
8-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
65mA