ATX-H11-F-16.000MHZ-G100-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ATX-H11-F-16.000MHZ-G100-T |
Description | XTAL OSC TCXO 16.0000MHZ CMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 16 MHz TCXO CMOS Oscillator 1.68V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.68V ~ 3.63V |
Mfr | Frequency Stability ±10ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 4.8mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Standby (Power Down) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |