ASG2-LJ-156.250MHZ-513282-T
DigiKey Part Number
ASG2-LJ-156.250MHZ-513282-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASG2-LJ-156.250MHZ-513282-T
Description
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASG2-LJ-156.250MHZ-513282-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)