AOCJYR-10.000MHZ-M5625LF-T
DigiKey Part Number
535-AOCJYR-10.000MHZ-M5625LF-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AOCJYR-10.000MHZ-M5625LF-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AOCJYR-10.000MHZ-M5625LF-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AOCJYR-10.000MHZ-M5625LF-T
Description
XTAL OSC OCXO 10.0000MHZ LVCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
30 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz OCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AOCJYR-10.000MHZ-M5625LF-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
122mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-SMD (9.7x7.5)
Frequency
Size / Dimension
0.382" L x 0.295" W (9.70mm x 7.50mm)
Output
LVCMOS
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)