AIMC-Q0402-27NG-T
DigiKey Part Number
535-AIMC-Q0402-27NG-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AIMC-Q0402-27NG-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AIMC-Q0402-27NG-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AIMC-Q0402-27NG-T
Description
FIXED IND 27NH 300MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 nH Unshielded Multilayer Inductor 300 mA 800mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
1.7GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.039" L x 0.024" W (1.00mm x 0.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max