ACM-31-102M-T
DigiKey Part Number
535-ACM-31-102M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACM-31-102M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACM-31-102M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM-31-102M-T
Description
CMC 230MA 2LN 1 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 230mA DCR 1Ohm
Category
Current Rating (Max)
230mA
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
1Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.118" L x 0.063" W (3.00mm x 1.60mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.079" (2.00mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz