ABM8W-25.0000MHZ-8-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-14059-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14059-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14059-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8W-25.0000MHZ-8-D1X-T3
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM8W-25.0000MHZ-8-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)