ABM8W-24.0000MHZ-6-D1X-T3 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ABM8W-24.0000MHZ-6-D1X-T3 |
Description | CRYSTAL 24.0000MHZ 6PF SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 24 MHz ±10ppm Crystal 6pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ABM8W-24.0000MHZ-6-D1X-T3 Models |
Category | Load Capacitance 6pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 24 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency Stability ±20ppm | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency Tolerance ±10ppm | Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) |