ABM8-13.560MHZ-12-D1X-T
DigiKey Part Number
535-14964-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14964-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14964-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-13.560MHZ-12-D1X-T
Description
CRYSTAL 13.5600MHZ 12PF SMD
Detailed Description
13.56 MHz ±10ppm Crystal 12pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
13.56 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)