ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T
DigiKey Part Number
535-14962-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14962-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14962-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 12pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM8-12.000MHZ-12-B1U-T Models
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
120 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
12 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)