ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
DigiKey Part Number
535-11292-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11292-1-ND - Cut Tape (CT)
535-11292-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 MHz ±30ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM3C-20.000MHZ-D4Y-T Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)