ABM3-13.52313MHZ-10-B4Y-T
DigiKey Part Number
535-ABM3-13.52313MHZ-10-B4Y-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM3-13.52313MHZ-10-B4Y-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM3-13.52313MHZ-10-B4Y-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM3-13.52313MHZ-10-B4Y-T
Description
CRYSTAL 13.52313MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13.52313 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 2-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM3-13.52313MHZ-10-B4Y-T Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
13.52313 MHz
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Frequency Tolerance
±30ppm