ABM12W-38.4000MHZ-8-D1X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Jauch Quartz
In Stock: 0
Datasheet
38.4 MHz ±10ppm Crystal 8pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM12W-38.4000MHZ-8-D1X-T3
DigiKey Part Number
ABM12W-38.4000MHZ-8-D1X-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-38.4000MHZ-8-D1X-T3
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM12W-38.4000MHZ-8-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
38.4 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)