ABM12W-32.0000MHZ-6-D2X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 1 746
Datasheet
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 6 923
Datasheet
ECS Inc.
32 MHz ±20ppm Crystal 6pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM12W-32.0000MHZ-6-D2X-T3
DigiKey Part Number
ABM12W-32.0000MHZ-6-D2X-T3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12W-32.0000MHZ-6-D2X-T3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 6PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM12W-32.0000MHZ-6-D2X-T3 Models
Category
Load Capacitance
6pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)