ABM11N-24.0000MHZ-10-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-ABM11N-24.0000MHZ-10-D1X-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ABM11N-24.0000MHZ-10-D1X-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
535-ABM11N-24.0000MHZ-10-D1X-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11N-24.0000MHZ-10-D1X-T3
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
24 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)