ABM11AIG-24.576MHZ-4Z-T3
DigiKey Part Number
535-13372-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-13372-1-ND - Cut Tape (CT)
535-13372-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11AIG-24.576MHZ-4Z-T3
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Detailed Description
24.576 MHz ±30ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ABM11AIG-24.576MHZ-4Z-T3 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
24.576 MHz
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
10pF