ABM11-24.000MHZ-B1U-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 711
In Stock: 928
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
CTS-Frequency Controls
24 MHz ±10ppm Crystal 10pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM11-24.000MHZ-B1U-T
DigiKey Part Number
535-14953-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-24.000MHZ-B1U-T
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)