ABM10W-27.0000MHZ-7-D1X-T3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 2 350
Datasheet
Similar
Abracon LLC
In Stock: 1 476
Datasheet
In Stock: 89
27 MHz ±10ppm Crystal 7pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ABM10W-27.0000MHZ-7-D1X-T3
DigiKey Part Number
535-13752-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM10W-27.0000MHZ-7-D1X-T3
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 7PF SMD
Detailed Description
EDA/CAD Models
ABM10W-27.0000MHZ-7-D1X-T3 Models
Category
Load Capacitance
7pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
27 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)