D89120-0101HK-3365/20-D-6
DigiKey Part Number
3M11977-MC20G-3M11977-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D89120-0101HK-3365/20-D-6
Description
CABLE 20POS SOCKET TO SOCKET 6"
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)