929834-04-36-RK
DigiKey Part Number
3M156868-36-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
929834-04-36-RK
Description
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Connector Header Through Hole 36 position 0.100" (2.54mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
929834-04-36-RK Models
Category
Contact Length - Mating
0.235" (5.97mm)
Mfr
Contact Length - Post
0.510" (12.95mm)
Series
Overall Contact Length
0.845" (21.46mm)
Insulation Height
0.100" (2.54mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
2.5A
Additional Resources
In-Stock: 355
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 31,93000kr 31,93
10kr 27,13200kr 271,32
300kr 21,34137kr 6 402,41
600kr 20,32292kr 12 193,75
1 200kr 19,35344kr 23 224,13
5 100kr 17,47716kr 89 133,52
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CONN HEADER VERT 1POS
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
In-Stock: 0
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
In-Stock: 800
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM