45130-010030-7700/30-E-06
DigiKey Part Number
45130-010030-7700/30-E-06-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
45130-010030-7700/30-E-06
Description
CABLE ASSY 30 POS 6" PINOUT-E
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Part Status
Discontinued at DigiKey
Connector Type
Socket to Socket, Reversed
Number of Positions
30
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)