45114-010030-3749/14-D-6
DigiKey Part Number
3M15515-3M155951-3M15515-6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
45114-010030-3749/14-D-6
Description
DBL END CBL ASY 14POS SKT 6"
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
3M
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Series
Features
Polarizing Key
Packaging
Bulk
Color
Gray, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Socket
Cable Termination
IDC
Number of Positions
14
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 171
Check for Additional Incoming Stock
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
1kr 121,70000kr 121,70
10kr 103,41900kr 1 034,19
25kr 96,93840kr 2 423,46
50kr 92,31120kr 4 615,56
100kr 87,90560kr 8 790,56
250kr 82,40640kr 20 601,60
500kr 82,12614kr 41 063,07
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
DBL END CBL ASY 14POS SKT 3"