8815SQ-27.94(10)
DigiKey Part Number
1067-8815SQ-27.94(10)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8815SQ-27.94(10)
Description
THERM PAD 27.94MMX27.94MM W/ADH
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad White 27.94mm x 27.94mm Square Adhesive - Both Sides
Category
Material
Acrylic
Manufacturer
3M (TC)
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Series
Backing, Carrier
Polyester
Packaging
Box
Color
White
Part Status
Active
Thermal Conductivity
0.6W/m-K
Type
Transfer Tape
Shelf Life
24 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
27.94mm x 27.94mm
Storage/Refrigeration Temperature
72°F (22°C)
Thickness
0.0148" (0.375mm)