XL30PP005B0A
DigiKey Part Number
XL30PP005B0A-ND
Manufacturer
3M Healthcare
Manufacturer Product Number
XL30PP005B0A
Description
BETAFINE XL SERIES FILTER CARTRI
Customer Reference
Detailed Description
Industrial Filter Cartridge 0.5µm (Nominal)
Category
Particle Size
0.5µm (Nominal)
Manufacturer
3M Healthcare
Pressure Range
0.5PSI ~ 1PSI
Series
Height
30.000" (762.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter
2.638" (67.00mm)
Part Status
Discontinued at DigiKey
Operating Temperature
80°C - Max