Produktindex > Nätverkslösningar > Mediaomvandlare

Mediaomvandlare

Resultat: 1 937
1 937 Återstående
Filteralternativ:
Tillverkare
Rensa
Inkapsling
Rensa
Serie
Rensa
Artikelstatus
Rensa
Typ
Rensa
Konfiguration
Rensa
Kopparportar
Rensa
Koppartyp
Rensa
Fiberportar
Rensa
Fibertyp
Rensa
SFP/XFP-portar
Rensa
Egenskaper
Rensa
Avstånd
Rensa
MTU
Rensa
Spänning - ingång
Rensa
Kontaktdonstyp
Rensa
Monteringstyp
Rensa
Ingångsskydd
Rensa
Arbetstemperatur
Rensa
Fler filter
Färre filter
Sortera resultaten efter:
Visa priser på:
  • Lagerstatus
  • Media tillgängligt
  • Miljö
  • MARKETPLACE-PRODUKT
1 937 Återstående
Resultat per sida
Sida 1/78
|< < 1 2 3 4 5 >|
Jämför artiklar Datasheets Bild Digi-Keys artikelnummer Tillverkarens artikelnummer Tillverkare Beskrivning Tillgängligt antal
Enhetspris
SEK
Minsta tillåtna antal Inkapsling Serie Artikelstatus Typ Konfiguration Kopparportar Koppartyp Fiberportar Fibertyp SFP/XFP-portar Egenskaper Avstånd MTU Spänning - ingång Kontaktdonstyp Monteringstyp Ingångsskydd Arbetstemperatur
   
SLX-3EG-1SFP Datasheet SLX-3EG-1SFP - Red Lion Controls RLC655-ND SLX-3EG-1SFP Red Lion Controls 3P GE MEDIA CON W/SFP 32 - Omedelbart Tillgängligt: 32 kr4,130.88000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar Jumbo 10 ~ 30 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
-40°C ~ 85°C
2891320 Datasheet 2891320 - Phoenix Contact 277-11943-ND 2891320 Phoenix Contact FO CONVERTER SC DUPLEX 62 - Omedelbart
712 - Fabrikslager
Tillgängligt: 62
kr1,884.08000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, SC DIN-skena
-
0°C ~ 60°C
2891321 Datasheet 2891321 - Phoenix Contact 277-11944-ND 2891321 Phoenix Contact FO CONVERTER ST DUPLEX 31 - Omedelbart
48 - Fabrikslager
Tillgängligt: 31
kr2,001.92000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, ST DIN-skena
-
0°C ~ 70°C
-
Photo Not Available 1165-1229-ND IMC-751-SST Advantech Corp IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR 50 - Omedelbart Tillgängligt: 50 kr2,330.31000 1
Lagerförs ej
Minimum: 1
Bulk iMcV Aktiv Hanterad Modulär - kort 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT, SNMP-hanterlig 20km
-
-
RJ45, SC Rackmontering
-
0°C ~ 50°C
1002MC-SX Datasheet 1002MC-SX - Red Lion Controls RLC645-ND 1002MC-SX Red Lion Controls 1002MC-SX MEDIA CONVERTER 10 - Omedelbart Tillgängligt: 10 kr3,887.82000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
1002MC-LX-10 Datasheet 1002MC-LX-10 - Red Lion Controls 1002MC-LX-10-ND 1002MC-LX-10 Red Lion Controls 1002MC-LX-10 MEDIA CONV. 19 - Omedelbart Tillgängligt: 19 kr4,724.58000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
2891156 Datasheet 2891156 - Phoenix Contact 277-11938-ND 2891156 Phoenix Contact FO CONVERTER LC DUPLEX 16 - Omedelbart Tillgängligt: 16 kr7,623.56000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT 40km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, LC DIN-skena IP20 -40°C ~ 75°C
N784-001-ST Datasheet N784-001-ST - Tripp Lite TL2138-ND N784-001-ST Tripp Lite EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 3 - Omedelbart
930 - Fabrikslager
Tillgängligt: 3
kr501.33000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
-
1 10/100 1 Multimode
-
-
2km
-
-
RJ45, ST
-
-
-
EF24-1G-1SFP Datasheet EF24-1G-1SFP - ATOP Technologies EF24-1G-1SFP-ND EF24-1G-1SFP ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 6 - Omedelbart Tillgängligt: 6 kr1,121.01000 1 Minimum: 1 Box EF24 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierar
-
-
RJ45, SFP DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
N785-P01-SFP Datasheet N785-P01-SFP - Tripp Lite 95-N785-P01-SFP-ND
N785-P01-SFP Tripp Lite GIGABIT SFP FIBER TO ETHERNET ME 16 - Omedelbart
150 - Fabrikslager
Tillgängligt: 16
kr1,372.67000 1 Minimum: 1 Detaljhandelspaket
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (Singlemode, Multimode) 1 (SFP) LFPT
-
-
100 ~ 240 VAC RJ45, SFP Chassimontering
-
-20°C ~ 60°C
N785-001-LC-MM Datasheet N785-001-LC-MM - Tripp Lite TL2139-ND N785-001-LC-MM Tripp Lite EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 7 - Omedelbart
1 950 - Fabrikslager
Tillgängligt: 7
kr1,668.48000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m
-
100 ~ 240 VAC RJ45, LC Chassimontering
-
-
102MC-ST Datasheet 102MC-ST - Red Lion Controls 102MC-ST-ND 102MC-ST Red Lion Controls 102MC-ST MEDIA CONVERTER 9 - Omedelbart Tillgängligt: 9 kr2,162.59000 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 ~ 30 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
-40°C ~ 80°C
BB-FOSTCDRI-INV Datasheet BB-FOSTCDRI-INV - Advantech Corp 1165-1424-ND BB-FOSTCDRI-INV Advantech Corp FOSTCDRI WITH INVERTED FIBER. 18 - Omedelbart Tillgängligt: 18 kr3,399.01000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Ohanterad Fast
-
-
1
-
-
-
4km
-
10 ~ 48 VDC
-
DIN-skena
-
-40°C ~ 80°C
HEMC3-ST-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1002-ND HEMC3-ST-VL Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 12 - Omedelbart Tillgängligt: 12 kr713.97000 1 Minimum: 1 Box HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -10°C ~ 60°C
N784-001-SC-15 Datasheet N784-001-SC-15 - Tripp Lite TL2137-ND N784-001-SC-15 Tripp Lite EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 7 - Omedelbart
70 - Fabrikslager
Tillgängligt: 7
kr740.04000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
15km
-
100 ~ 240 VAC RJ45, SC Chassimontering
-
-
HEMC3-SC-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1001-ND HEMC3-SC-VLW Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 4 - Omedelbart Tillgängligt: 4 kr894.72000 1 Minimum: 1 Box HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 ~ 36 VDC SC DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
HEMC3-SST-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1043-ND HEMC3-SST-VLW Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 15 - Omedelbart Tillgängligt: 15 kr1,028.46000 1 Minimum: 1 Box HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
20km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
EF24-1G-2SFP Datasheet EF24-1G-2SFP - ATOP Technologies EF24-1G-2SFP-ND EF24-1G-2SFP ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 kr1,294.81000 1 Minimum: 1 Box EF24 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierar Jumbo
-
RJ45, SFP DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-1FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-1FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-1FM-SC-550M-ND EF24-1G-1FM-SC-550M ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 kr1,555.51000 1 Minimum: 1 Box EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
HEMC2G-ST-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1006-ND HEMC2G-ST-VL Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 5 - Omedelbart Tillgängligt: 5 kr1,711.76000 1 Minimum: 1 Box HEMC2G Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
2km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -10°C ~ 60°C
N785-P01-LC-MM1 Datasheet N785-P01-LC-MM1 - Tripp Lite 95-N785-P01-LC-MM1-ND
N785-P01-LC-MM1 Tripp Lite GIGABIT MULTIMODE FIBER TO ETHER 7 - Omedelbart Tillgängligt: 7 kr1,895.81000 1 Minimum: 1 Detaljhandelspaket
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m
-
100 ~ 240 VAC RJ45, LC Chassimontering
-
-20°C ~ 60°C
EF24-1G-2FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-2FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-2FM-SC-550M-ND EF24-1G-2FM-SC-550M ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 kr2,337.61000 1 Minimum: 1 Box EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m Jumbo 9 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-2FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-2FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-2FS-SC-10-ND EF24-1G-2FS-SC-10 ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 10 - Omedelbart Tillgängligt: 10 kr2,598.31000 1 Minimum: 1 Box EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km Jumbo 9 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
IMC-371-MM-PS Datasheet IMC-371-MM-PS - Advantech Corp 1165-1092-ND IMC-371-MM-PS Advantech Corp NETWORKING HARDWARE 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 kr3,075.91000 1 Minimum: 1 Bulk MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m Jumbo 5 VDC RJ45, SC Chassimontering
-
0°C ~ 50°C
2891317 Datasheet 2891317 - Phoenix Contact 277-11941-ND 2891317 Phoenix Contact FO CONVERTER SC DUPLEX 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 kr4,148.78000 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
20km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, SC DIN-skena IP20 -40°C ~ 75°C
Resultat per sida
Sida 1/78
|< < 1 2 3 4 5 >|

23:38:16 9-21-2021