SEK | EUR | USD
Produktindex > Nätverkslösningar > Mediaomvandlare

Mediaomvandlare

Resultat: 1 853
1 853 Återstående
Filteralternativ:
Tillverkare
Rensa
Inkapsling
Rensa
Serie
Rensa
Artikelstatus
Rensa
Typ
Rensa
Konfiguration
Rensa
Kopparportar
Rensa
Koppartyp
Rensa
Fiberportar
Rensa
Fibertyp
Rensa
SFP/XFP-portar
Rensa
Egenskaper
Rensa
Avstånd
Rensa
MTU
Rensa
Spänning - ingång
Rensa
Kontaktdonstyp
Rensa
Monteringstyp
Rensa
Ingångsskydd
Rensa
Arbetstemperatur
Rensa
Fler filter
Färre filter
Sortera resultaten efter:
Visa priser på:
  • Lagerstatus
  • Media tillgängligt
  • Miljö
  • MARKETPLACE-PRODUKT
1 853 Återstående
Resultat per sida
Sida 1/75
|< < 1 2 3 4 5 >|
Jämför artiklar Datasheets Bild Digi-Keys artikelnummer Tillverkarens artikelnummer Tillverkare Beskrivning Tillgängligt antal
Enhetspris
SEK
Minsta tillåtna antal Inkapsling Serie Artikelstatus Typ Konfiguration Kopparportar Koppartyp Fiberportar Fibertyp SFP/XFP-portar Egenskaper Avstånd MTU Spänning - ingång Kontaktdonstyp Monteringstyp Ingångsskydd Arbetstemperatur
   
HEMC3-SST-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1043-ND HEMC3-SST-VLW MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 33 - Omedelbart Tillgängligt: 33 1.033,20000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
20km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
N785-P01-SFP Datasheet N785-P01-SFP - Tripp Lite 95-N785-P01-SFP-ND
N785-P01-SFP GIGABIT SFP FIBER TO ETHERNET ME 30 - Omedelbart
240 - Fabrikslager
Tillgängligt: 30
1.365,37000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (Singlemode, Multimode) 1 (SFP) LFPT
-
-
100 ~ 240 VAC RJ45, SFP Chassimontering
-
-20°C ~ 60°C
-
Photo Not Available 1165-1229-ND IMC-751-SST IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR 50 - Omedelbart
1 - Fabrikslager
Tillgängligt: 50
1.800,56000 kr 1
Lagerförs ej
Minimum: 1
Bulk iMcV Aktiv Hanterad Modulär - kort 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT, SNMP-hanterlig 20km
-
-
RJ45, SC Rackmontering
-
0°C ~ 50°C
HEMC3-ST-VLW Datasheet HEMC3-ST-VLW - Henrich Electronics Corporation 1953-1003-ND HEMC3-ST-VLW MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 6 - Omedelbart Tillgängligt: 6 898,84000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
102MC-ST Datasheet 102MC-ST - Red Lion Controls 102MC-ST-ND 102MC-ST 102MC-ST MEDIA CONVERTER 15 - Omedelbart Tillgängligt: 15 1.867,52000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 ~ 30 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
-40°C ~ 80°C
1002MC-SX Datasheet 1002MC-SX - Red Lion Controls RLC645-ND 1002MC-SX 1002MC-SX MEDIA CONVERTER 20 - Omedelbart Tillgängligt: 20 3.364,28000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
SLX-3EG-1SFP Datasheet SLX-3EG-1SFP - Red Lion Controls RLC655-ND SLX-3EG-1SFP 3P GE MEDIA CON W/SFP 19 - Omedelbart Tillgängligt: 19 3.399,55000 kr 1 Minimum: 1 Bulk
-
Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar Jumbo 10 ~ 30 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
-40°C ~ 85°C
1002MC-LX-10 Datasheet 1002MC-LX-10 - Red Lion Controls 1002MC-LX-10-ND 1002MC-LX-10 1002MC-LX-10 MEDIA CONV. 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 4.081,89000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
2891156 Datasheet 2891156 - Phoenix Contact 277-11938-ND 2891156 FO CONVERTER LC DUPLEX 21 - Omedelbart
52 - Fabrikslager
Tillgängligt: 21
7.630,02000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT 40km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, LC DIN-skena IP20 -40°C ~ 75°C
N784-001-ST Datasheet N784-001-ST - Tripp Lite TL2138-ND N784-001-ST EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 16 - Omedelbart
400 - Fabrikslager
Tillgängligt: 16
498,66000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv
-
-
1 10/100 1 Multimode
-
-
2km
-
-
RJ45, ST
-
-
-
EF24-1G-1FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-1FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-1FS-SC-10-ND EF24-1G-1FS-SC-10 INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 6 - Omedelbart Tillgängligt: 6 1.772,02000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
1003GX2-B Datasheet 1003GX2-B - Red Lion Controls 1003GX2-B-ND 1003GX2-B 1003GX2-B GIGABIT SWITCH 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 2.512,84000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 2 SFP 2 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
BB-FOSTCDRI-INV Datasheet Photo Not Available 1165-1424-ND BB-FOSTCDRI-INV FOSTCDRI WITH INVERTED FIBER. 13 - Omedelbart
7 - Fabrikslager
Tillgängligt: 13
2.688,58000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Ohanterad Fast
-
-
1
-
-
-
4km
-
10 ~ 48 VDC
-
DIN-skena
-
-40°C ~ 80°C
2891316 Datasheet 2891316 - Phoenix Contact 277-11940-ND 2891316 FO CONVERTER ST DUPLEX 20 - Omedelbart Tillgängligt: 20 3.343,59000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, ST DIN-skena IP20 -40°C ~ 75°C
HEMC3-ST-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1002-ND HEMC3-ST-VL MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 19 - Omedelbart Tillgängligt: 19 717,26000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -10°C ~ 60°C
HEMC3-SC-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1001-ND HEMC3-SC-VLW MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 8 - Omedelbart Tillgängligt: 8 898,84000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2km
-
12 ~ 36 VDC SC DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
EF23-1-1FM-SC-2 Datasheet EF23-1-1FM-SC-2 - ATOP Technologies EF23-1-1FM-SC-2-ND EF23-1-1FM-SC-2 INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 1.059,65000 kr 1 Minimum: 1 Box
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 30km
-
6V ~ 48V RJ45, SC DIN-skena IP50 -10°C ~ 70°C
EF23-1-1FS-SC-30 Datasheet EF23-1-1FS-SC-30 - ATOP Technologies EF23-1-1FS-SC-30-ND EF23-1-1FS-SC-30 INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 1.148,69000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
30km
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP50 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-2SFP Datasheet EF24-1G-2SFP - ATOP Technologies EF24-1G-2SFP-ND EF24-1G-2SFP INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 1.326,79000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierar Jumbo
-
RJ45, SFP DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-1FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-1FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-1FM-SC-550M-ND EF24-1G-1FM-SC-550M INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 1.593,92000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
HEMC2G-ST-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1006-ND HEMC2G-ST-VL MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 5 - Omedelbart Tillgängligt: 5 1.719,64000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC2G Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
2km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -10°C ~ 60°C
2891321 Datasheet 2891321 - Phoenix Contact 277-11944-ND 2891321 FO CONVERTER ST DUPLEX 11 - Omedelbart Tillgängligt: 11 1.728,54000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, ST DIN-skena
-
0°C ~ 70°C
2891320 Datasheet 2891320 - Phoenix Contact 277-11943-ND 2891320 FO CONVERTER SC DUPLEX 5 - Omedelbart
149 - Fabrikslager
Tillgängligt: 5
1.728,54000 kr 1 Minimum: 1
-
-
Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, SC DIN-skena
-
0°C ~ 60°C
EF24-1G-2FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-2FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-2FM-SC-550M-ND EF24-1G-2FM-SC-550M INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 2.395,34000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m Jumbo 9 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-2FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-2FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-2FS-SC-10-ND EF24-1G-2FS-SC-10 INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 12 - Omedelbart Tillgängligt: 12 2.662,48000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km Jumbo 9 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
Resultat per sida
Sida 1/75
|< < 1 2 3 4 5 >|

01:32:48 9-18-2020