SEK | EUR | USD

Produktindex > Nätverkslösningar > Mediaomvandlare

Resultat: 1 790
1 790 Återstående
Filteralternativ:
Tillverkare
Rensa
Förpackning
Rensa
Serie
Rensa
Artikelstatus
Rensa
Typ
Rensa
Konfiguration
Rensa
Kopparportar
Rensa
Koppartyp
Rensa
Fiberportar
Rensa
Fibertyp
Rensa
SFP/XFP-portar
Rensa
Funktioner
Rensa
Avstånd
Rensa
MTU
Rensa
Spänning - ingång
Rensa
Anslutningstyp
Rensa
Monteringstyp
Rensa
Ingångsskydd
Rensa
Arbetstemperatur
Rensa
Fler filter
Färre filter
Sortera resultaten efter:
Visa priser på:
  • Lagerstatus
  • Media tillgängligt
  • Miljö
1 790 Återstående
Resultat per sida
Sida 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|
Jämför artiklar Datasheets Bild Digi-Keys artikelnummer Tillverkarens artikelnummer Tillverkare Beskrivning Tillgängligt antal
Enhetspris
SEK
Minsta tillåtna antal Förpackning Serie Artikelstatus Typ Konfiguration Kopparportar Koppartyp Fiberportar Fibertyp SFP/XFP-portar Funktioner Avstånd MTU Spänning - ingång Anslutningstyp Monteringstyp Ingångsskydd Arbetstemperatur
   
IMC-350-SFP-PS Datasheet IMC-350-SFP-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1085-ND IMC-350-SFP-PS B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 36 - Omedelbart
6 - Fabrikslager
Tillgängligt: 36
872,41000 kr 1 Minimum: 1 Bulk MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar 1916 5 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
0°C ~ 50°C
HEMC3-SST-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1043-ND HEMC3-SST-VLW Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 37 - Omedelbart Tillgängligt: 37 1.112,49000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fast 2 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
20km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
-
Photo Not Available 1165-1229-ND IMC-751-SST B&B SmartWorx, Inc. IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR 50 - Omedelbart
1 - Fabrikslager
Tillgängligt: 50
1.938,75000 kr 1
Lagerförs ej
Minimum: 1
Bulk iMcV Aktiv Hanterad Modulär - kort 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT, SNMP-hanterlig 20km
-
-
RJ45, SC Rackmontering
-
0°C ~ 50°C
IMC-370I-MM-PS Datasheet IMC-370I-MM-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1106-ND IMC-370I-MM-PS B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 10 - Omedelbart
7 - Fabrikslager
Tillgängligt: 10
2.643,75000 kr 1 Minimum: 1 Bulk IE-Giga-MiniMc Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m 1 536 100 ~ 240 VAC RJ45, SC Chassimontering
-
-25°C ~ 85°C
1002MC-SX Datasheet 1002MC-SX - Red Lion Controls RLC645-ND 1002MC-SX Red Lion Controls 1002MC-SX MEDIA CONVERTER 7 - Omedelbart Tillgängligt: 7 3.622,48000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
SLX-3EG-1SFP Datasheet SLX-3EG-1SFP - Red Lion Controls RLC655-ND SLX-3EG-1SFP Red Lion Controls 3P GE MEDIA CON W/SFP 5 - Omedelbart Tillgängligt: 5 3.660,45000 kr 1 Minimum: 1 Bulk 8100 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar Jumbo 10 ~ 30 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
-40°C ~ 85°C
N784-001-SC-15 Datasheet N784-001-SC-15 - Tripp Lite TL2137-ND N784-001-SC-15 Tripp Lite EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 10 - Omedelbart
280 - Fabrikslager
Tillgängligt: 10
792,61000 kr 1 Minimum: 1 Bulk 8100 Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
15km
-
100 ~ 240 VAC RJ45, SC Chassimontering
-
-
IMC-350-MMST-PS Datasheet IMC-350-MMST-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1100-ND IMC-350-MMST-PS B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 16 - Omedelbart
108 - Fabrikslager
Tillgängligt: 16
822,50000 kr 1 Minimum: 1 Bulk MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5km 1916 5 VDC RJ45, ST Chassimontering
-
0°C ~ 50°C
EF24-1G-1SFP Datasheet EF24-1G-1SFP - ATOP Technologies EF24-1G-1SFP-ND EF24-1G-1SFP ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 1.236,85000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierar
-
-
RJ45, SFP DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
IMC-350I-MMST-PS Datasheet IMC-350I-MMST-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1102-ND IMC-350I-MMST-PS B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 14 - Omedelbart
11 - Fabrikslager
Tillgängligt: 14
1.703,75000 kr 1 Minimum: 1 Bulk IE-MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5km 1916 7 ~ 50 VDC RJ45, ST Chassimontering
-
-40°C ~ 85°C
2891321 Datasheet 2891321 - Phoenix Contact 277-11944-ND 2891321 Phoenix Contact FO CONVERTER ST DUPLEX 14 - Omedelbart
62 - Fabrikslager
Tillgängligt: 14
1.861,20000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, ST DIN-skena
-
0°C ~ 70°C
102MC-ST Datasheet 102MC-ST - Red Lion Controls 102MC-ST-ND 102MC-ST Red Lion Controls 102MC-ST MEDIA CONVERTER 8 - Omedelbart Tillgängligt: 8 2.010,85000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 ~ 30 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
-40°C ~ 80°C
BB-FOSTCDRI-INV Datasheet Photo Not Available 1165-1424-ND BB-FOSTCDRI-INV B&B SmartWorx, Inc. FOSTCDRI WITH INVERTED FIBER. 17 - Omedelbart
14 - Fabrikslager
Tillgängligt: 17
2.894,92000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fast
-
-
1
-
-
-
4km
-
10 ~ 48 VDC
-
DIN-skena
-
-40°C ~ 80°C
2891316 Datasheet 2891316 - Phoenix Contact 277-11940-ND 2891316 Phoenix Contact FO CONVERTER ST DUPLEX 20 - Omedelbart Tillgängligt: 20 3.600,20000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, ST DIN-skena IP20 -40°C ~ 75°C
1002MC-LX-10 Datasheet 1002MC-LX-10 - Red Lion Controls 1002MC-LX-10-ND 1002MC-LX-10 Red Lion Controls 1002MC-LX-10 MEDIA CONV. 9 - Omedelbart Tillgängligt: 9 4.395,16000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
EF23-1-1FM-SC-2 Datasheet EF23-1-1FM-SC-2 - ATOP Technologies EF23-1-1FM-SC-2-ND EF23-1-1FM-SC-2 ATOP Technologies INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 1.140,97000 kr 1 Minimum: 1 Box 8100 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 30km
-
6V ~ 48V RJ45, SC DIN-skena IP50 -10°C ~ 70°C
EF23-1-1FS-SC-30 Datasheet EF23-1-1FS-SC-30 - ATOP Technologies EF23-1-1FS-SC-30-ND EF23-1-1FS-SC-30 ATOP Technologies INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 1.236,85000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
30km
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP50 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-1FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-1FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-1FM-SC-550M-ND EF24-1G-1FM-SC-550M ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 1.716,25000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
N785-001-LC-MM Datasheet N785-001-LC-MM - Tripp Lite TL2139-ND N785-001-LC-MM Tripp Lite EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 9 - Omedelbart
710 - Fabrikslager
Tillgängligt: 9
1.804,80000 kr 1 Minimum: 1 Bulk 8100 Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m
-
100 ~ 240 VAC RJ45, LC Chassimontering
-
-
2891320 Datasheet 2891320 - Phoenix Contact 277-11943-ND 2891320 Phoenix Contact FO CONVERTER SC DUPLEX 15 - Omedelbart
107 - Fabrikslager
Tillgängligt: 15
1.861,20000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, SC DIN-skena
-
0°C ~ 60°C
EF24-1G-1FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-1FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-1FS-SC-10-ND EF24-1G-1FS-SC-10 ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 5 - Omedelbart Tillgängligt: 5 1.908,01000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
EKI-2541M-AE Datasheet EKI-2541M-AE - B&B SmartWorx, Inc. EKI-2541M-AE-ND EKI-2541M-AE B&B SmartWorx, Inc. MEDIA CONV 10/100T/X-FIBER OPTIC 2 - Omedelbart Tillgängligt: 2 2.056,25000 kr 1 Minimum: 1 Bulk 8100 Aktiv
-
Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 2km
-
12 ~ 48 V DC RJ45, SC Chassimontering IP30 -10°C ~ 60°C
102MC-ST-MDR Datasheet 102MC-ST-MDR - Red Lion Controls RLC545-ND 102MC-ST-MDR Red Lion Controls 102MC-ST-MDR; MDR OPT 4 - Omedelbart Tillgängligt: 4 2.084,54000 kr 1 Minimum: 1 Bulk N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
-
-
10 ~ 30 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
-40°C ~ 80°C
IMC-371-MM-PS Datasheet IMC-371-MM-PS - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1092-ND IMC-371-MM-PS B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 4 - Omedelbart
1 - Fabrikslager
Tillgängligt: 4
2.132,67000 kr 1 Minimum: 1 Bulk MiniMc Aktiv
-
Fast 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m Jumbo 5 VDC RJ45, SC Chassimontering
-
0°C ~ 50°C
EF24-1G-2FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-2FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-2FM-SC-550M-ND EF24-1G-2FM-SC-550M ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 8 - Omedelbart Tillgängligt: 8 2.579,17000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast 1 10/100/1000 2 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m Jumbo 9 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
Resultat per sida
Sida 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|

09:19:44 1-24-2020