Produktindex > Nätverkslösningar > Mediaomvandlare

Resultat: 1 783
1 783 Återstående
Filteralternativ:
Tillverkare
Rensa
Serie
Rensa
Artikelstatus
Rensa
Typ
Rensa
Konfiguration
Rensa
Kopparportar
Rensa
Koppartyp
Rensa
Fiberportar
Rensa
Fibertyp
Rensa
SFP/XFP-portar
Rensa
Funktioner
Rensa
Avstånd
Rensa
MTU
Rensa
Spänning - ingång
Rensa
Anslutningstyp
Rensa
Monteringstyp
Rensa
Ingångsskydd
Rensa
Arbetstemperatur
Rensa
Fler filter
Färre filter
Sortera resultaten efter:
Visa priser på: ?
  • Lagerstatus
  • Media tillgängligt
  • Miljö
1 783 Återstående
Resultat per sida
Sida 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|
Jämför artiklar Datasheets Bild Digi-Keys artikelnummer Tillverkarens artikelnummer Tillverkare Beskrivning Tillgängligt antal
?
Enhetspris
SEK
?
Minsta tillåtna antal
?
Förpackning Serie Artikelstatus Typ Konfiguration Kopparportar Koppartyp Fiberportar Fibertyp SFP/XFP-portar Funktioner Avstånd MTU Spänning - ingång Anslutningstyp Monteringstyp Ingångsskydd Arbetstemperatur
   
2902853 Datasheet 2902853 - Phoenix Contact 277-11082-ND Phoenix Contact FIBER OPTIC CONVERTER 74 - Omedelbart
23 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 74
3.452,10000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
18 ~ 30 VDC RJ45, SC DIN-skena IP20 -40°C ~ 65°C
-
Photo Not Available 1165-1229-ND B&B SmartWorx, Inc. IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR 50 - Omedelbart
3 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 50
3.078,90000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? iMcV Aktiv Hanterad Modulär - kort 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT, SNMP-hanterlig 20km
-
-
RJ45, SC Rackmontering
-
0°C ~ 50°C
HEMC3-SST-VLW Datasheet Photo Not Available 1953-1043-ND Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 39 - Omedelbart Tillgängligt: 39 1.104,21000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fixed 2 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
20km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
BB-EIR-M-ST Datasheet BB-EIR-M-ST - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1034-ND B&B SmartWorx, Inc. MEDIA CONVERTER DIN MOUNT 26 - Omedelbart Tillgängligt: 26 2.136,57000 kr
-
Bulk? 8100 Föråldrad
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT
-
-
10 ~ 48 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
BB-232BRC Datasheet BB-232BRC - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1264-ND B&B SmartWorx, Inc. RS-232 BAUD RATE/ FORMAT CONV 6 - Omedelbart
6 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 6
2.321,77000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
2891316 Datasheet 2891316 - Phoenix Contact 277-11940-ND Phoenix Contact FO CONVERTER ST DUPLEX 24 - Omedelbart Tillgängligt: 24 3.573,39000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, ST DIN-skena IP20 -40°C ~ 75°C
SLX-3EG-1SFP Datasheet SLX-3EG-1SFP - Red Lion Controls RLC655-ND Red Lion Controls 3P GE MEDIA CON W/SFP 22 - Omedelbart Tillgängligt: 22 3.827,91000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? 8100 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar Jumbo 10 ~ 30 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
-40°C ~ 85°C
1002MC-SX Datasheet 1002MC-SX - Red Lion Controls RLC645-ND Red Lion Controls 1002MC-SX MEDIA CONVERTER 22 - Omedelbart Tillgängligt: 22 3.917,01000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40°C ~ 85°C
BB-856-18830 Datasheet BB-856-18830 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1106-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 5 - Omedelbart Tillgängligt: 5 4.198,50000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? IE-Giga-MiniMc Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m 1 536 100 ~ 240 VAC RJ45, SC Chassimontering
-
-25°C ~ 85°C
EF24-1G-1SFP Datasheet EF24-1G-1SFP - ATOP Technologies EF24-1G-1SFP-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 4 - Omedelbart Tillgängligt: 4 889,52000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierar
-
-
RJ45, SFP DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
N785-001-LC-MM Datasheet N785-001-LC-MM - Tripp Lite TL2139-ND Tripp Lite EXTERNAL MULTIMODE MEDIA CONVERT 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 1.809,27000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? 8100 Aktiv
-
Fixed 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550m
-
100 ~ 240 VAC RJ45, LC Chassimontering
-
-
2891321 Datasheet 2891321 - Phoenix Contact 277-11944-ND Phoenix Contact FO CONVERTER ST DUPLEX 25 - Omedelbart
71 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 25
1.847,34000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 10km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
0°C ~ 70°C
BB-EIRP305-T Datasheet BB-EIRP305-T - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1121-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 4 - Omedelbart
6 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 4
2.323,17000 kr 1 Minimum: 1
-
Elinx™ Aktiv Ohanterad Fixed 5 10/100
-
-
-
-
-
-
48 VDC RJ45 DIN-skena IP30 -40°C ~ 75°C
2891318 Datasheet 2891318 - Phoenix Contact 277-11942-ND Phoenix Contact FO CONVERTER SC DUPLEX 12 - Omedelbart
18 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 12
4.282,47000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
40km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP20 -40°C ~ 75°C
EF23-1-1FM-SC-2 Datasheet EF23-1-1FM-SC-2 - ATOP Technologies EF23-1-1FM-SC-2-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 4 - Omedelbart Tillgängligt: 4 904,64000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 30km
-
6 ~ 48V RJ45, SC DIN-skena IP50 -10°C ~ 70°C
EF23-1-1FS-SC-30 Datasheet EF23-1-1FS-SC-30 - ATOP Technologies EF23-1-1FS-SC-30-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL FAST ETHERNET-TO-FIBE 5 - Omedelbart Tillgängligt: 5 980,02000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
-
30km
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP50 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-2SFP Datasheet EF24-1G-2SFP - ATOP Technologies EF24-1G-2SFP-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 9 - Omedelbart Tillgängligt: 9 1.040,30000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierar Jumbo
-
RJ45, SFP DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
EF24-1G-1FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-1FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-1FM-SC-550M-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 6 - Omedelbart Tillgängligt: 6 1.239,96000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
BB-855-10619 Datasheet BB-855-10619 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1085-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 3 - Omedelbart
46 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 3
1.259,55000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? MiniMc Aktiv
-
Fixed 1 10/100 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar 1916 5 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
0°C ~ 50°C
BB-855-10622 Datasheet BB-855-10622 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1100-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 2 - Omedelbart
2 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 2
1.306,20000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? MiniMc Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5km 1916 5 VDC RJ45, ST Chassimontering
-
0°C ~ 50°C
EF24-1G-1FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-1FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-1FS-SC-10-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 12 - Omedelbart Tillgängligt: 12 1.311,98000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100/1000 1 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km
-
-
RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
EKI-2541M-AE Datasheet EKI-2541M-AE - B&B SmartWorx, Inc. EKI-2541M-AE-ND B&B SmartWorx, Inc. MEDIA CONV 10/100T/X-FIBER OPTIC 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 1.632,75000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? 8100 Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 2km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, SC Chassimontering IP30 -10°C ~ 60°C
EF24-1G-2FM-SC-550M Datasheet EF24-1G-2FM-SC-550M - ATOP Technologies EF24-1G-2FM-SC-550M-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 10 - Omedelbart Tillgängligt: 10 1.830,92000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100/1000 2 Gigabit (multimode)
-
LFPT 550m Jumbo 9 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
2891320 Datasheet 2891320 - Phoenix Contact 277-11943-ND Phoenix Contact FO CONVERTER SC DUPLEX 5 - Omedelbart
207 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 5
1.847,34000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena
-
0°C ~ 60°C
EF24-1G-2FS-SC-10 Datasheet EF24-1G-2FS-SC-10 - ATOP Technologies EF24-1G-2FS-SC-10-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT ETHERNET-TO-F 12 - Omedelbart Tillgängligt: 12 2.049,61000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100/1000 2 Gigabit (singlemode)
-
LFPT 10km Jumbo 9 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena IP30 -10°C ~ 70°C
Resultat per sida
Sida 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|

06:09:46 5-26-2019