Produktindex > Nätverkslösningar > Mediaomvandlare

Resultat: 1 783
1 783 Återstående
Tillverkare
Rensa
Serie
Rensa
Artikelstatus
Rensa
Typ
Rensa
Konfiguration
Rensa
Kopparportar
Rensa
Koppartyp
Rensa
Fiberportar
Rensa
Fibertyp
Rensa
SFP/XFP-portar
Rensa
Funktioner
Rensa
Avstånd
Rensa
MTU
Rensa
Spänning - ingång
Rensa
Anslutningstyp
Rensa
Monteringstyp
Rensa
Ingångsskydd
Rensa
Arbetstemperatur
Rensa
Fler filter
Färre filter
Sortera resultaten efter:
Visa priser på: ?
  • Lagerstatus
  • Media tillgängligt
  • Miljö
1 783 Återstående
Resultat per sida
Sida 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|
Jämför artiklar Datasheets Bild Digi-Keys artikelnummer Tillverkarens artikelnummer Tillverkare Beskrivning Tillgängligt antal
?
Enhetspris
SEK
?
Minsta tillåtna antal
?
Förpackning Serie Artikelstatus Typ Konfiguration Kopparportar Koppartyp Fiberportar Fibertyp SFP/XFP-portar Funktioner Avstånd MTU Spänning - ingång Anslutningstyp Monteringstyp Ingångsskydd Arbetstemperatur
   
SLX-3EG-1SFP Datasheet SLX-3EG-1SFP - Red Lion Controls RLC655-ND Red Lion Controls 3P GE MEDIA CON W/SFP 28 - Omedelbart Tillgängligt: 28 3.629,81000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? 8100 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar Jumbo 10 ~ 30 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
-40 °C ~ 85 °C
1002MC-SX Datasheet 1002MC-SX - Red Lion Controls RLC645-ND Red Lion Controls 1002MC-SX MEDIA CONVERTER 41 - Omedelbart Tillgängligt: 41 3.713,44000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? N-TRON® Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
10 ~ 30 VDC RJ45, SFP DIN-skena
-
-40 °C ~ 85 °C
2902853 Datasheet 2902853 - Phoenix Contact 277-11082-ND Phoenix Contact FIBER OPTIC CONVERTER 74 - Omedelbart
95 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 74
3.367,00000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10 km
-
18 ~ 30 VDC RJ45, SC DIN-skena IP20 -40 °C ~ 65 °C
-
Photo Not Available 1165-1229-ND B&B SmartWorx, Inc. IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR 50 - Omedelbart
5 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 50
3.003,00000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? iMcV Aktiv Hanterad Modulär - kort 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT, SNMP-hanterlig 20 km
-
-
RJ45, SC Rackmontering
-
0 °C ~ 50 °C
HEMC3-ST-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1002-ND Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 30 - Omedelbart Tillgängligt: 30 747,66000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fixed 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2 km
-
12 ~ 36 VDC ST DIN-skena IP30 -10 °C ~ 60 °C
HEMC3-SC-VL Datasheet Photo Not Available 1953-1000-ND Henrich Electronics Corporation MEDIA CONVERTER DIN-RAIL UNMANAG 26 - Omedelbart Tillgängligt: 26 747,66000 kr 1 Minimum: 1
-
HEMC3 Aktiv Ohanterad Fixed 2 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
2 km
-
12 ~ 36 VDC SC DIN-skena IP30 -10 °C ~ 60 °C
BB-EIR-M-ST Datasheet BB-EIR-M-ST - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1034-ND B&B SmartWorx, Inc. MEDIA CONVERTER DIN MOUNT 57 - Omedelbart Tillgängligt: 57 2.083,90000 kr
-
Bulk? 8100 Obsolete
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT
-
-
10 ~ 48 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
-40 °C ~ 85 °C
BB-232BRC Datasheet BB-232BRC - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1264-ND B&B SmartWorx, Inc. RS-232 BAUD RATE/ FORMAT CONV 10 - Omedelbart
4 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 10
2.156,70000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
-
EF24-1G-2SFP Datasheet EF24-1G-2SFP - ATOP Technologies EF24-1G-2SFP-ND ATOP Technologies INDUSTRIAL GIGABIT FAST ETHERNET 11 - Omedelbart Tillgängligt: 11 955,86000 kr 1 Minimum: 1
-
EF24 Aktiv Ohanterad Fast + SFP 1 10/100/1000 Upp till 1 SFP 1 (SFP) LFPT Varierar Jumbo
-
RJ45, SFP DIN-skena IP30 -10 °C ~ 70 °C
2891320 Datasheet 2891320 - Phoenix Contact 277-11943-ND Phoenix Contact FO CONVERTER SC DUPLEX 15 - Omedelbart
150 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 15
1.801,80000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
10 km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, SC DIN-skena
-
0 °C ~ 60 °C
2891321 Datasheet 2891321 - Phoenix Contact 277-11944-ND Phoenix Contact FO CONVERTER ST DUPLEX 11 - Omedelbart Tillgängligt: 11 1.801,80000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 10 km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, ST DIN-skena
-
0 °C ~ 70 °C
BB-EIRP305-T Datasheet BB-EIRP305-T - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1121-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 5 - Omedelbart
51 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 5
2.265,90000 kr 1 Minimum: 1
-
Elinx™ Aktiv Ohanterad Fixed 5 10/100
-
-
-
-
-
-
48 VDC RJ45 DIN-skena IP30 -40 °C ~ 75 °C
2891156 Datasheet 2891156 - Phoenix Contact 277-11938-ND Phoenix Contact FO CONVERTER LC DUPLEX 16 - Omedelbart
497 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 16
7.953,40000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT 40 km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, LC DIN-skena IP20 -40 °C ~ 75 °C
BB-855-10622 Datasheet BB-855-10622 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1100-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 8 - Omedelbart
166 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 8
1.164,80000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? MiniMc Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5 km 1916 5 VDC RJ45, ST Chassimontering
-
0 °C ~ 50 °C
BB-855-10619 Datasheet BB-855-10619 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1085-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 8 - Omedelbart Tillgängligt: 8 1.228,50000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? MiniMc Aktiv
-
Fixed 1 10/100 Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar 1916 5 VDC RJ45, SFP Chassimontering
-
0 °C ~ 50 °C
EKI-2541M-AE Datasheet EKI-2541M-AE - B&B SmartWorx, Inc. EKI-2541M-AE-ND B&B SmartWorx, Inc. MEDIA CONV 10/100T/X-FIBER OPTIC 3 - Omedelbart
3 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 3
1.592,50000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? 8100 Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
LFPT 2 km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, SC Chassimontering IP30 -10 °C ~ 60 °C
-
BB-855-19619 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1111-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 2 - Omedelbart
50 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 2
2.093,00000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? IE-MiniMc Aktiv
-
Fast + SFP
-
-
Upp till 1 SFP 1 (SFP)
-
Varierar
-
100 ~ 240 VAC SFP Chassimontering
-
-25 °C ~ 85 °C
EKI-2541S-AE Datasheet EKI-2541S-AE - B&B SmartWorx, Inc. EKI-2541S-AE-ND B&B SmartWorx, Inc. MEDIA CONV 10/100T/X-FIBER OPTIC 4 - Omedelbart
40 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 4
2.184,00000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? 8100 Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT 30 km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, SC Chassimontering IP30 -10 °C ~ 60 °C
BB-855-19723 Datasheet BB-855-19723 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1088-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 3 - Omedelbart Tillgängligt: 3 2.639,00000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? IE-MiniMc Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (multimode)
-
-
5 km 1916 7 ~ 50 VDC RJ45, SC Chassimontering
-
-40 °C ~ 85 °C
EKI-2541SI-AE Datasheet EKI-2541SI-AE - B&B SmartWorx, Inc. EKI-2541SI-AE-ND B&B SmartWorx, Inc. MEDIA CONV 10/100T/X-FIBER OPTIC 6 - Omedelbart Tillgängligt: 6 2.720,90000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? 8100 Aktiv
-
Fixed 1 10/100 1 100BASE-FX (singlemode)
-
LFPT 30 km
-
12 ~ 48 VDC RJ45, SC Chassimontering IP30 -40 °C ~ 75 °C
BB-855-10730 Datasheet BB-855-10730 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1092-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 2 - Omedelbart
223 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 2
2.811,90000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? MiniMc Aktiv
-
Fixed 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550 m Jumbo 5 VDC RJ45, SC Chassimontering
-
0 °C ~ 50 °C
BB-856-10730 Datasheet BB-856-10730 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1090-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 6 - Omedelbart Tillgängligt: 6 3.731,00000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? Giga-MiniMc Aktiv
-
Fixed 1 10/100/1000 1 Gigabit (multimode)
-
-
550 m Jumbo 5 VDC RJ45, SC Chassimontering
-
0 °C ~ 50 °C
-
2744429 - Phoenix Contact 277-2961-ND Phoenix Contact REPEATER 3-WAY ISOLATION DIN 4 - Omedelbart
37 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 4
4.131,40000 kr 1 Minimum: 1
-
8100 Aktiv Ohanterad
-
-
-
-
-
-
-
-
-
48 V
-
DIN-skena IP20 -40 °C ~ 70 °C
BB-858-11121 Datasheet BB-858-11121 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1109-ND B&B SmartWorx, Inc. IE-MULTIWAY 2TX/2SFP PORTS 2 - Omedelbart
333 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 2
4.550,00000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? IE-Multiway Aktiv Hanterad Fast + SFP 2 10/100 Upp till 2 SFP 2 (SFP) SNMP-hanterlig Varierar Jumbo
-
RJ45, SFP Chassimontering
-
-40 °C ~ 85 °C
BB-856-18831 Datasheet BB-856-18831 - B&B SmartWorx, Inc. 1165-1105-ND B&B SmartWorx, Inc. NETWORKING HARDWARE 7 - Omedelbart
18 - Fabrikslager ?
Tillgängligt: 7
5.551,00000 kr 1 Minimum: 1 Bulk? IE-Giga-MiniMc Aktiv Ohanterad Fixed 1 10/100/1000 1 Gigabit (singlemode)
-
-
15 km 1 536 100 ~ 240 VAC RJ45, SC Chassimontering
-
-25 °C ~ 85 °C
Resultat per sida
Sida 1/72
|< < 1 2 3 4 5 >|

11:59:49 11-21-2018